Reagovat na příspěvek

To: Maroš
[Autor: cyril] [Datum: 28.01.2003 13:05:35]
v bode 1 píšeš, že nadávať syntetiku ak sa používal minerálny olej. Na 1,5 16V Nexii mám 64000 km (reálnych) a chcem vymeniť minerálny olej (shell 15w-40), ktorý je v aute za minerálny castrol magnatec 5w-40. V znackovej predajni castrol mi povedali, ze pri tomto pocte kilometrov by to nemal byt problem, lebo minimalne prve dva 10-tisicove cykli tam asi bola syntetika (z vyroby a prva garancna) a za tych 44000 km by motor nemal mat nejake usadeniny. (Som az druhym majitelom, preto neviem ake oleje sa tam davali). Aku druhu alternativu videli v predajni dat tam polosyntetiku castrol 10w-40 a pozorovat, ci neklepu ventily a ak nie ostat potom pri nej. Som z toho jelen, lebo kazdy odporuca nieco ine. Nie je tu niekto skutocny fachman, co by sa vedel k tomu vyjadrit? Nema niekto skusenosti ci uz pozitivne alebo negativne pri menení minerálu za syntetiku? Moze mi redsi olej zacat eventualne unikat? Chcel by som to nejako uz doriesit, aby som neodpisal motor blbym olejom. Vdaka za kazdu dobru radu.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]