Reagovat na příspěvek

Nadhled se zdravym rozumem
[Autor: Hacza] [Datum: 29.10.2002 0:36:06]
Zdravim cele tohle diskuzni forum. Jsou tady zajímavý názory na podíl jednotlivých národů na poválečné uspořádání světa a především Evropy. Samozřejmě nemohu souhlasit se vším, co tu bylo od jednotlivých osob zmíněno. Argument, kolikanásobně větší ztráty mělo Rusko (oproti USA) je trošku pomíjivý. Musíme vzít v úvahu fakt, že Američané měli vyspělejší vybavení zbraní (vynecháme nyní Katuše takříkajíc Stalinovy slzy) a přikládali větší význam samotné strategii než Rusové. Sám autor přiznal že inteligenci ve svých řadách si Stalin vyvraždil. ANO, nechal zavraždit každého, kdo by mohl alespoň potencionálně ohrozit jeho diktátorské postavení. Je vám asi známo, že tato čistka probíhala i v řadách jeho dlouholetých přátel. Vemte taky v potaz, kolikrát Rusové zasáhli způsobem jím vlastním. Dobít určitý bod masou vojáků i za cenu velkých ztrát. Ruskýmu velení kolikrát o lidi nešlo. Svou v mnoha oblastech nevyspelou technickou stránku doháněli množstvím nasazených vojáků. Z toho plynou i větší ztráty. Nechci tím ale Rusy výrazně snižovat oproti Američanům. Je to podíl jenom částečný. Je mi také znám jeden Stalinův citát který se k mému názoru přiklání: " smrt jednoho člověka je tragédie, smrt miliónu lidí je statistika". Určitě si dokážete představit situaci, kdy ruské velení poslalo na smrt desítky svých vojáků s nožem v ruce na nepřátelský tank či kulometné hnízdo. Je to přehnané do absurdity, ale na druho stranu, co my můžeme vědět. Takovou situaci nám nikdo nepřizná. Určitě si každý vzpomene na nějakou veselou (posměšnou) historku s jakým vybavením Rus dokáže operovat (zasahovat) na vzniklou situaci. Na druhou stranu, pokud to vezmu na člověka, je mi častokrát sympatičtější Rus. Svou soudržností se svým kolektivem, jsou skromnější, přístupnější (přátelštější). Věřím taktéž tomu že na ruské straně je ve válečném stavu větší obětavost a odhodlání. Američané, hnaní svým sebevědomím, věřili a věří, že jsou nejlepší. Jsou to individuality, který pracujou především sami na sobě a pro sebe. Mají daleko komerčnější charakter povahy než Rusové. Když uvážím rozpínavost obou zemí, je mi sympatičtější Američan. Moje RESUME je: nižší technologická vyspělost ruských vojenských jednotek = následek vetší ztráty. Druhým faktem pro větší ztráty je určitě větší počet ruských pozemních vojsk (oproti USA) Není to vše, co bych chtěl k danému tématu zmínit, ale musím prozatím končit. Díky. Hacza. 23 let (hacek@mbox.catr.cz)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]