Reagovat na příspěvek

Otevřený dopis p. Tinklovi
[Autor: Tom] [Datum: 23.10.2002 12:03:09]
Vážený p. Tinkl Považuji za svou povinnost jako trenér tohoto oddílu, člen asociace združující zájemce o tento styl, člen Toan kolegia a koneckonců i jako tvůrce těchto web. stránek, reagovat na Vaše připomínky. Mohu zodpovědně říci, že o bojové sporty se zajímám od roku 1987. Ke stalu Chan Shaolin Si jakož i ke kontaktu k p. Trošákovi jsem se dostal v roce 1990, mohu tedy říct, že jsem byl u zrodu této asociace. Z prvopočátečního nadšení oddílů snad z celé republiky (pozn. z prvního páskování s p. K. Poestgesem ve Skřečoni v dojo oddílu p. Trošáka)zůstaly oddíly hlavně tady na severní moravě, pak v Brně..a to je asi tak vše. Mohu říct, že jsem se pouze při Taiji semináři v roce 1995 v Praze setkal s člověkem, kterému něco říkal pojem kata "Velký drak", ale vzhledem k tomu, že nebyl "u zdroje", bylo to stejně o ničem. Pochopte, já nikomu neupírám příslušnost k tomuto stylu, ani jeho právo na zveřejnění. Na druhé straně nemíním preferovat lidi, s nimiž osobně nemám co do činění a o jejichž činnosti nic bližšího ani vzdálenějšího nevím. Mohu Vám říci, že před započetím prací na těchto internetových stránkách jsem sbíral nápady na webech jiných oddílů a trochu mně udivila řevnivost mezi různými skupinkami lidí, kteří si navzájem kritizovali svou činnost a napadali se (např. p. Hladík kontra p. Rzounek atd.). upřímně řečeno, je mi jedno, jak kdokoliv vede svůj oddíl. Výkonnost jednotlivých členů, míra pospolitosti a duch kamarádství je pak vizitkou každého trenéra. Myslím si, že v dnešní době již lidé nejsou ovcemi. Dle mého mínění dokáží rozeznat, který oddíl stojí za prd a kde stojí zato propotit své kimono. Takže tyto důvody mně vedou k tomu projevit svůj názor. Celé to shrnu. Na území naší republiky jistě pracují i další oddíly ve stylu Chan Shaolin Si, nicméně naše aktivity se soustřeďují kolem p. Trošáka, kterého považujeme za mentora stylu v této zemi, a z toho důvodu jsou v pavouku uváděny poze oddíly pracující v dané "větvi" pod ním. V tom případě není ani v rozporu umístění p. Jasiewicze, který cvičí pod p. Brudným, nicméně tato škola po rozkolu v polském kung-fu, o kterém jistě víte, nás zajímá pouze vzdáleně, neboť větev p. Klyka se definitivně od školy p. Brudného oddělila (důvody jistě znáte). K samotné osobě p. Doležela mohu říct pouze tolik. Nikdy jsem s tímto pánemnepřišel do osobního kontaktu a prohlašuji, že mi nic špatného neuděla. Vystupuji zde pouze z pozice nestranného pozorovatele. Pokud však je mi známo, p. Doležel byl za své jednání týkající se rozporu s morálním kodexem bojovníka v roce 1988 oficiálně samotným p. Poestgesem zbaven veškerých pásů dosažených v Chan Shaolin Si. Vše bylo řečeno v ofociálním dopise opatřeném razítkem a podpisem p. Poestgese, který je k vidění u p. Trošáka. Na kopii se pracuje, pokud budete mít zájem, dodatečně Vám ji pošlu. Tyto stránky byly původně vytvořeny pro pocit sounáležitosti minulých i současných členů oddílu "Fire Dragon", a abych řekl pravdu, nepočítal jsem s tím, že budu vtažen do těchto polemik. Myslím si, že cvičení kung-fu je především o rozvoji individuality v každém z nás. Veškerá zastřešení pod různými asociacemi jsou Vám s prominutím "na hovno" ve chvíli, kdy se octnete sám proti třem hajzlům, kteří Vás chtějí obrat o vše, co máte u sebe. Pak jste tam pouze Vy sám a buď se nad tím bezprávím naserete a nebo sklopíte krovky a dáte jim, co chtějí. Takže, s prominutím , nějaké tlachání o tom, kdo v pavouku má být, na jakém místě a proč tam není ten nebo onen, mi připadne jako bohapusté tlachání o ničem. Každý člověk, který se chce o tomto stylu dozvědět něco víc, než na našich stránkách poskytujeme, má spoustu nepřeberných možností na stránkách jiných oddílů. Upřímně řečeno si myslím, že oddíly, které nejsou uvedeny v pavouku si na Chan Shaolin Si pouze hrají, poněvadž povinné cvičení "Velký drak", "18 dračích technik" a popř. "18 technik dechového cvičení", těžko někdo nacvičí bez řádného vedení a v tomto případě má k tomuto co nejvíce říci p. Trošák. Závěrem bych hchtěl jen dodat, že jsem tyto stránky netvořil proto, abych zviditelnil jiné, ale nás. S pozdravem Tomáš Zapletal (II. Toan) trenér oddílu "Fire Dragon"
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]