Reagovat na příspěvek

RE:
[Autor: Fredie] [Datum: 09.10.2002 8:03:25]
Tak k první části otázky, ptáš se, proč nejsme spokojeni s tím co máme a chceme víc. Půjdeme na to od lesa. Kdy je člověk spokojený? Když dosáhne určitého cíle, slasti, ukojení. To v něm vyvolá danou emoci a cítí se býti uspokojen, ale to jen do té doby, než z něho to ukojení vyprchá. Jak dlouho tento proces trvá, je individuální a závisí na typu ukojení. Například sex, někomu stačí jednou, dvakrát týdně, někdo ho musí mít několikrát denně. Proč je tomu tak? Člověk je komplikovaný tvor toužící po jednom - mít se co nejlépe. (Mluvím o člověku jako takovém, žádné úchylky, žádná deviace, žádné nemoci) Co z toho vyplývá? Je to úplně normální jev v lidském životě. Nejsme-li spokojeni, alespoň víme, že žijeme a snažíme se toho uspokojení dosáhnout. A jsme-li spokojeni, je jen otázka času, kdy začneme toužiti po uspokojení dalším. Asi jsem Tě moc "neuspokojil" touto odpovědí, ale ani já neznám odpovědi na všechny otázky a byť si myslím, že odpověď znám, nemusí být pravdou, je to pouze můj pohled na věc, můj názor, má myšlenka... K druhé části otázky. Ty ráda čekáš? Sice jsem řekl, že prodloužené napětí umocňuje rozkoš či zklamání, ale neznám nikoho, kdo by to dělal úmyslně (snad kromě SM praktik). Takže proč je tomu tak? V jedné písni, mimochodem pěkné, se zpívá "live is too short", možná to je odpověď. Nikdy nevíš, co přijde druhý den, nikdy nevíš, jestli ten druhý den vůbec přijde. Proč čekat. CARPE DIEM, mimochodníkem další má filosofie, UŽÍVEJ ŽIVOTA, já k tomu přidal, aby´s po smrti nezjistil, že´s vůbec nežil... Vychutnávej každou kapičku, prociťuj vše naplno, žij! Buď spontánní, odlep se od země, lítej! Neptej se proč chceme všechno hned, chtěj to! Nebuď jako ostatní ovce, otevři oči a vyboč z řady...
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]