Reagovat na příspěvek

RE:RE:Diskuze
[Autor: Sabin] [Datum: 01.10.2002 8:24:39]
Votane, nemůžu s tebou souhlasit v tom, že víra v Boha je projevem slabosti (ať fyzické nebo duševní)člověka. Nepřipadá mi, že by 90% obyvatel Země byli magoři. Pokud jde o mě, musel jsem přečíst hodně knih, než jsem našel Boha a můžu ti říct, že v naší ateistické republice, vyžaduje přiznání k Bohu tolik odvahy, jako přiznání homosexuality v Iránu. Nebyl jsem k víře nikým vychováván, spíše naopak. To, že zastáváš sílu jedince a věříš ve svůj rozum, je úplně stejné jako to, co dělám já. Protože já nejsem katolík, tedy nejsem v systému principu autority (viz. příručka pro Jezuity, ve které píšou, že pokud církev řekne, že bílá je černá, tak to musíš tak vidět a i tak o tom mluvit), ale husita, tedy jsem v systému principu rozumu (viz. Husův dopis z Kostnice, ve kterém píše, že kdyby věděl, že se může zachránit jenom tím, že odsouhlasi výrok koncilu, že má pouze jedno oko, tak bude třeba celém světu říkát, že má oči dvě, protože mu to tak velí jeho rozum). Takže, není církev jako církev a hlavně, není člověk jako člověk. Všichni jsme originály se svými názory a to je sakra dobře! Mimochodem, nepřipadá ti divný, že se spojí dvě věci, které okem nevidíš a vznikne z toho lidská bytost, ve které všechno perfekně funguje? Když se někoho zeptáš, kdo udělal tenhle stůl, tak ti odpoví truhlář. Pak se ho zeptáš, kdo postavil tenhle dům a on (ona)řekne zedník. Pak vylezete na kopec, rozhlédneš se kolem a na tvojí otázku dostaneš odpověď, že to vzniklo samo. Mám taky napsat, že to jsou bludy? Tak to by asi tak byla moje reakce a neboj se, že tě za tvůj ateismus někdo napadne. Vždyť jsme v Česku. Taky ti musím poděkovat, že jsi za mě odpověděl Zdeňkovi a navíc ještě v klidu a dobře. Díky.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]