Reagovat na příspěvek

Neda mi to
[Autor: Zdenek] [Datum: 29.09.2002 1:39:00]
nazdar Sabine,musim Te ponekud pokarat.Ackoliv se tu v ve svych prispevcich ohanis virou ,Bohem , toleranci a i jinak musis byt velky kladas, zcela bezduvodne me tu opakovane urazis.Predpokladam, ze pouze na zaklade meho odlisneho nazoru na onu slavnou dobu.Kdyz uz jsem u te kritiky, Tve prispevky neobsahuji snad jediný fakt přispívající k vysvetleni, proc bychom měli být na činy husitů hrdější než na činy křižáků.Takže, skromnost stranou, teď Ti předvedu konkrétní argumentaci. Husitské násilí nebylo nejspíš nastartováno smrtí Jana Husa , když bylo zahájeno až 4 roky po jeho smrti.Nebylo zahájeno ani křižáckou agresí, protože bylo spáleno něco nemovitostí, nez se Zikmund,nejspis jako pravoplatny dedic trunu rozhoupal k nejakemo zakroku.Král Václav se upil k smrti v létě 1419. Pogromy a ničení vypukly hned vzápětí (a vlastně již předtím byli konšelé vyházeni do hnoje).Malá Strana byla zcela zničena.Na jaře 1420 bylo z Prahy vyhnáno dalších 1400 rodin (taková drobná etnická čistka, kolik % obyvatel to tak mohlo být? )Majetek byl po zásluze zabaven (o par stoleti pozdeji se ujalo slovo znárodněn)a spravedlivě rozdělen mezi ty kdož k obecnému dobrému v prolévání krve pracovali. Takže to shrnme, Zikmund byl dedic trunu a byl to priblizne stejny cizak jako jeho (a vlasti)otec Karel IV(Mimochodem ta spravna persona pro ty, kdo tak nutne potrebuji narodni hrdiny).V Praze a Cechach se vypalovalo, plenilo a znarodnovalo, takze kdo se divi, že do Čech přitáhnul Zikmund s křižáky se jistě kazde rano uprimne divi, ze zase vyslo slunce. Pokud mas nejake argumenty a veř mi, nemyslím tím něco ve stylu Fidela Castra (tzn 6 hodin mluvit a nic neříct)rád si je přečtu.Tzn. máš nějaký konkrétní důvod se domnívat,že Zikmund nebyl dědicem trůnu? Máš nejaký konkretni důvod se domnívat, že by král měl trpět pogromy,etnické čistky a „znárodnovaní“? Bez ohledu na krale, kdo jim mel byt a jak se mel zachovat,mas nejaky konktretni duvod se domnivat ze cistky,pleneni a znarodnovani mohly nejak pozitivne ovlivnit stav zeme? No musim se pochvalit,nikdo jiny to za me neudela,dnes jsem Ti to nandal.Aufwiederlesen oder schreiben? :-))No pravda byl jsem trosku agresivni ,ale jak rikal podplukovnik na katedre: jak Vy k My ,tak My k Vy.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]