Reagovat na příspěvek

moja skúsenosť po 10 000 km
[Autor: cyril] [Datum: 28.08.2002 14:33:00]
mám 3/4 roku Nexiu 16V r.v.96 sedan v plnej výbave 55 000 km, kupil som ju za 150 tis Sk, som 2.majiteľ olej som menil hneď pri 55 000, Shell Helix Super, minerálny 15W-40, to isté čo dával môj predchodca, Madit som si do auta dať netrúfol pri 60 000 km som bol na garančke: vymenené rozvody a kladky, predné brzdové doštičky (staré sa rozpadli, zhrdzaveli) vzduchový a palivový filter, vodné čerpadlo, sviečky. táto sranda ma bez nejakej stovky stala 15000 Sk - Daewoo servis v Bratislave, čo sa mi zdá dosť veľa. Tu by som Vás poprosil o Vaše skúsenosti so servismi ich cenami. ??? Tiež meníte rozvody a kladky každých 60 000 km? Jeden pán nižšie píše, že auto kúpil pri 67 000 km a bez nejakej investície najazdil do 179 000 km a teraz má problémy s motorom, nemôže to byť tým že nemenil rozvody? ďalší problém je zo zadnými perami, ževraj je to výrobná vada - lámu sa. Aké máte skúsenosti s týmto? Aj mne ich odporúčali vymeniť pri 60 tis. garančke. bohužial som nemal voľných ďalších 5000 Sk, tak som vsadil na to že ešte chvíľu vydržia. Riskujem? ďalej sa mi zdá, že klíma nejak slabo chladí, má niekto s tým skúsenosť? stačí doplniť chl. kvapalinu? nemali to pri garančke skontrolovať? čo sa týka ojazdenia pneumatík: pneumatiku sú z vnútornej strany viac ojazdené ako z vonkajšej, čo môže byť príčina? No a potom ešte pri rýchlosti cca 100 - 130 jemne kmitá volant, dal som vyvážiť kolesá, trochu to prestalo ale ešte stále je cítiť chvenie a dosť to ruší. Je to geometriou, má niekto s Vás takýto problém? Ináč som s autom veľmi spokojný, šlape ako hodinky, ale už dúfam, že tých závad nebude viac. Úž vopred ďakujem za Vaše skúsenosti a rady. a ešte ma napadlo, neovláda niekto históriu výroby Nexií, lebo sa vyrábali okrem kórei v poľsku, v rumunsku a na ukrajine. Neviete odkiaľ sa dovážali k nám?
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]