Reagovat na příspěvek

Prvé skúsenosti
[Autor: JULO] [Datum: 25.08.2002 11:17:27]
Ahojte Všetci. Náhodou som narazil na tieto stránky a i keď sú zatiaľ dosť chudobné som rád, že sú. Verím, že sa budú rozširovať a to aj o NEXIE sedan. Ja vlastním DAEWOO NEXIA 8- ventil sedan. Kupoval som ho v januári (leden) 2001 takže už môžem hodnotiť. Keď sme sa s manželkou rozhodli kúpi auto vzhľadom na naše finančné možnosti som robil asi dva až tri mesiace pomerne podrobný prieskum trhu (samozrejme s ojazdenými autami). Sledoval som vývoj cien a spoľahlivosť ako i ceny a dostupnosť náhradných dielcov. Mojím hlavným kritériom bola cena do 150 000 Sk a čo najpriaznivejší pomer CENA : ÚŽITKOVÉ VLASTNOSTI (spoľahlivosť, komfort, ...), takže som na začiatku nevedel či si kúpim lacnú a zachovalú ŠKODU 102 alebo lacnú a spoľahlivú MAZDU 323F. Vzhľadom na to, že som bol zaťažený predsudkami snáď ešte z čias totality (ako mnohí) o „kórejcoch“ som ani neuvažoval. Až ma raz na NEXIU upozornil jeden vzdialený známi, ktorý ju vlastní a tak som sa začal zaujímať aj o kórejské autá. Podľa recenzií z časopisov som zistil, že to s nimi vôbec nie je také zlé. Konkrétne DAEWOO NEXIA hodnotil časopis Auto Aktuál ako veľmi spoľahlivé auto s dobrým dielenským spracovaním o ktoré medzi zlodejmi v podstate nie je záujem (neviem). Ako nevýhoda bol uvedený vzhľad (subjektívne a nesúhlasím) a cena súčiastok. Keď som NEXIU kupoval mala najazdené 120 000 km a stála ma (zhodou okolností) 120 000 Sk. Nemá airbag ani ABS. Po viac ako roku môžem spoľahlivosť potvrdiť. STK som prešiel bez akejkoľvek prípravy (akurát som umyl motor) s takmer ideálnymi hodnotami. Zatiaľ jazdí perfektne a jediný výdavok na opravu bolo keď som minulý týždeň dal vymeniť spojkové ložisko. Pískalo a bolo mi už trápne keď sa na križovatke všetci na mňa pozerali. Stálo ma to asi 4 400 Sk z toho práca asi 3 300 Sk. Ináč je v perfektnom stave a bez hrdze, dokonca niektorý známy si mysleli, že som si kúpil úplne nové auto. Manželka sa spočiatku bála toho, že to je, oproti FELÍCII veľké auto ale, po chvíli zistila, že NEXIA má pri svojej veľkosti veľmi dobré manévrovacie schopnosti. Samozrejme zdôrazňujem, že je nutné NEXIU porovnávať s cenovo príbuznými autami. Ja som vychádzal z toho, že v dobe keď som ju kupoval stála podobne stará FELÍCIA okolo 150 – 170 000 Sk. Keď opomeniem omnoho chudobnejšiu výbavu a teda i komfort jazdy u FELÍCIE (bolo by urážkou zdravého rozumu to čo i len porovnávať) som vychádzal z toho, že rozdiel ceny radšej vrazím do prípadných opráv. Jedno je však fakt NEXIA má dnes už pomerne dosť zastaraný vzhľad palubnej dosky, ale to je snáď jediná nevýhoda a ozaj ešte, že sa u sedanu nedajú sklopiť zadné sedačky. Už píšem dosť veľa tak budem končiť. Každopádne ja i moja manželka sme po rok a pol stále veľmi spokojní s týmto autom a niekedy sa až divím, že niekto môže kúpiť nejaké iné ojazdené auto ako DAEWOO NEXIA (samozrejme v cene okolo 150 000 Sk). Majte sa. JULO PS1: Prosím skúste mi moje nadšenie vyvrátiť. Avšak na základe skúsenosti a bez predsudkov o „kórejských šmejdoch“. Toto platí iba pre ľudí, ktorí si nevšimli, že komunizmus tu už viac ako 10 rokov nie je. PS2: Takmer v tej istej dobe ako ja si NEXIU sedan 16-ventil, asi 60 000 km, za 140 000 Sk kúpil (na moje odporučenie) i jeden môj kámoš. Dal si dorobiť za 20 000 Sk plyn a dodnes je veľmi spokojný.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]