Reagovat na příspěvek

Výborné auto za nízku cenu
[Autor: Laco] [Datum: 11.08.2002 23:49:39]
Pripájam sa do klubu chváliteľov a haniteľov Nexií a iných áut. Je fajn, že okrem fandov tu máme aj odborníka - Vladimíra (ktorý podľa môjho názoru píše veľmi rozumne). Mal som asi rok Racera, po autách bývalej éry to bol pre mňa super voz, len sa mi videl dosť nestabilný (neviem, aký mal podvozok Kadett, ale toto bola asi nevydarená kópia) a napriek dobrému prvému pocitu ma po 100 km jazdy sedadlo omínalo zo všetkých strán. Ináč to bolo CD = celkom dobré auto. Potom sme kúpili Nexiu GLX a - nedám na ňu dopustiť. Ak mi za tú cenu ukáže niekto auto s lepšou výbavou - veľmi rád si ho pozriem. Klíma, ABS, airbag, elektrický je hádam aj deklík na popolníku, veď to poznáte ... Nemal som možnosť vyskúšať autá iných značiek naplno (takže nemôžem porovnávať objektívne), ale to, čo si môžem dovoliť na Nexii, mi na verejné cesty viac než bohato stačí. Jazdné vlastnosti sú dokonalé - borci vývojári môžu navrhovať podvozky aj pre F1. A to ju nemám nijako upravovanú, aj pneu sú sériové - bežné MP štvorky Matadorky. Čo sa týka motora, tak si myslím, že na 1500-ku je to drak. Olejček dostáva ale od začiatku syntetický - Madit Prima. Vnútorný priestor môžem posúdiť objektívne. Viezol som sa vzadu na dlhšej trase na Nexii a na Octavii. Ak budem mať ísť ešte raz na Octavii, radšej pôjdem vlakom - tam totiž môžem pohnúť nohami, keď sedím. Ale na priestor pred zadnými sedadlami bol viac než výborný Racer. Ak by som chcel preložiť plný kufor Nexie do iného auta, tak ich potrebujem dve. A to neobmedzím vnútorný priestor sklápaním sedadiel a poličky (lebo sa to ani nedá :-) ). Veľký objem kufra mi robil problémy pri kupovaní nového auta, lebo k Nexii sa nič ani nepribližovalo. V rozumných cenách samozrejme. A hoci som za slovenské výrobky, zvíťazil opäť "kórejský kontajner", pretože trojročnú záruku okrem niektorých šikmookých výrobcov neposkytuje tuším nikto. Najmä pri cenách hlboko pod milión. (Mnohí ani pri cenách niekoľkokrát nad.) A ak by som si mal kúpiť staršie auto, tak podľa mňa päťročná Nexia za 130-140 tisíc je zadarmo. Takže Vladovi držím palce. Dosť bolo chválospevov, končím. P.S: K odkazu Jonnyho Walkera. Je dosť ťažké porovnávať dvojlitrový turbo motor s tisípäťstovkou. Pri všetkej úcte si myslím, že rozumnejší neporovnávajú Trabanta s Ferrari.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]