Reagovat na příspěvek


[Autor: Lecho] [Datum: 11.08.2002 21:39:50]
Vzhledem k tomu, že se diskusní forum teprve rozjíždí, (a všem novotám velmi fandím) rozhodl jsem se také něco málo napsat. Možná, že se někteří vysoce zasvěcení modeláři na mě budou zlobit, co tady vůbec dělám. At´mi napíšou a já přestanu. A proč takový úvod? Nejsem žádným zasvěceným modelářem, a už vůbec né zkušeným a všechna ta odborná označení jednotlivých vozů jsou pro mne španělská vesnice. Přesto jsem snad z nostalgie (jako kluk jsem měl železnici TT) pořídil svému synovi základní set HO. Vláčky se mi prostě líbí, a manželce a návštěvám taky, tak proč né? Brzy jsem ale zjistil, že je to hračka spíše pro mne než pro syna. Do nejbližší prodejny modelů to mám přes 50 km a tak velmi oceňuji obchod pana Daleckého, který nabízí tento sortiment na internetu. Jako živnostník však nemám moc času věnovat se tvorbě kolejiště, staveb a krajiny, což je pro kvalitní dojem z modelu určitě nezbytné. Proto bych uvítal v tomto obchodě třeba více hotových a hlavně větších výseků krajiny, mostů atd. Možná by se našel nějaký výrobce nebo modelář, který by takové věci nabídl ostatním podobně postiženým jako já? Také jsem narazil na problém s místem. Mám sice k dispozici asi 6x2m panelu, ale pro přesné měřítkové vymodelování našeho nádraží, které má asi 600 metrů, bych v HO pořeboval asi 8 metrů dlouhý panel, a to nemluvím o další trati z nádraží ven. Jak jste tento problém řešili Vy zkušení modeláři? Zmenšujete krajinu oproti vozům, nebo přistavujete barák? Nástupiště pro běžný rychlík, který u nás jezdí(Košicko-Bohumínská trat´) musí mít alespoň 300 metrů, aby se tam vešlo 8 vozů. Řešením je přejít do velikosti N, ale ten sortiment v HO je přece jenom největší...... Nejdříve jsem kupoval co se mi líbilo, ale pan Dalecký mě existencí svého obchodu přivedl na myšlenku věnovat se pouze modelům ČD a to ještě těm, které jsou v současné době k vidění v provozu, aby byl dojem skutečně co nejvěrnější. Díky za to !
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]