Reagovat na příspěvek

Souhlas
[Autor: Jehůdith] [Datum: 19.05.2002 13:43:56]
Ahoj, odpovídám na tvůj názor na to, kdo pomohl nejvíce k porážce fašismu. Je pravda, že když se teď točí film o konci války, tak jsou v něm jen západní vojáci osvobozující ČR. Nevím, jak dnes probíhá výuka dějepisu na školách, ale já jsem chodila do školy, když se ještě učilo, že celé území Čech, Moravy a Slovenska s vyjímkou části západu Čech, osvobodila ruská armáda. Takže neuvažuju o západních spojencích, jako o našich hlavních osvoboditelích. Na druhou stranu nejsem zase tak stará, abych byla ovlivněná komunistickou propagandou. (Je mi 24 let.) Jde spíš o to, že Rusko dnes není v módě. Proto musí být vždy hlavní hrdina Američan. Nevěděla jsem, že jsme na tom byli před válkou tak vojensky dobře. I kdybychom nebyli, tak si myslím, že jsme se měli bránit. Nevím, kde se vytratila naše národní hrdost. Pořád jenom někomu ustupujeme, omlouváme se, podrobujeme se a to trvá dodnes. Možná by druhá světová válka nenabrala takových rozměrů, kdybychom se bránili. Někdo by se k nám určitě přidal, přece by nemohli nechat nedobrovolně napadený stát bez pomoci. Vždyť takhle to vypadalo, že s tím souhlasíme a že je nám vlastně pod Němci dobře. A co se týká amerického přístupu k válce oni vydělávají na všem a vždy. Někdy mám dojem, že si uměle pěstují různé světové konflikty, aby tam pak mohli vojensky zasáhnout, vyzkoušet nové zbraně, posílit svůj vojenský průmysl, ukázat, jakou mají moc. Atomové bomby jsou toho jasným důkazem. Takže jak vidíš, v podstatě s tebou souhlasím. Jehúdith
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]